Paintball Super Cup 2017

DYE RiZE Beginners Div

Team WG +/- WP LP Rounds
1 Nomad Warriors 1 2 2 0 Prelim ½ Final
2 Titans 0 -2 0 2 Prelim ½ Final
3 Ricky's Angel's 1 1 1 0 Prelim ½ 3rd
4 Demo squad 0 -1 0 1 Prelim ½ 3rd
5 Plastered Penguins 5 2 5 3 Prelim
6 DNA Speed Demons SA 4 0 4 4 Prelim
7 Demo squad 2 3 -2 3 5 Prelim
8 Tipsy Penguins 2 -4 2 6 Prelim
9 TOXICITY 2 -4 2 6 Prelim
10 Revenged 0 -8 0 8 Prelim

Division 5 3-man

Team WG +/- WP LP Rounds
1 Tribal Warriors 1 1 3 2 Prelim ¼ ½ Final
2 X-Factor 3-man 0 -1 2 3 Prelim ¼ ½ Final
3 SIN : Envy 1 1 2 1 Prelim ¼ ½ 3rd
4 SauerkrautUndBratwurst 0 -1 1 2 Prelim ¼ ½ 3rd
5 Team Hooligan 0 -1 0 1 Prelim ¼
6 FoFiSix Killaz 0 -2 0 2 Prelim ¼
7 Juggernauts 0 -2 0 2 Prelim ¼
8 Grimm Knights 0 -2 0 2 Prelim ¼
9 Bullseye 2 1 5 4 Prelim
10 DC WildFire 1 -4 2 6 Prelim
11 Sentinel 1 -4 3 7 Prelim
12 Endurance 1 -4 3 7 Prelim
13 SIN : Pride 1 -4 5 9 Prelim
14 KcK Kidz 0 -8 0 8 Prelim

Division 4 3-man

Team WG +/- WP LP Rounds
1 Ghostfire 3M 1 2 2 0 Prelim ½ Final
2 Paintball Junkies 0 -2 0 2 Prelim ½ Final
3 WorkingClassHeroes 3M 1 1 1 0 Prelim ½ 3rd
4 ACDC 0 -1 0 1 Prelim ½ 3rd
5 Sons of Liberty 2 0 6 6 Prelim
6 KcK 2 -1 5 6 Prelim
7 Stretch Poison 1 -3 4 7 Prelim
8 Dare Devils 1 -3 3 6 Prelim
9 XO Project 1 1 -4 4 8 Prelim

Division 4 5-man

Team WG +/- WP LP Rounds
1 Double Tap 1 1 2 1 Prelim ¼ ½ Final
2 SIN 0 -1 1 2 Prelim ¼ ½ Final
3 XO Project 1 2 2 0 Prelim ¼ ½ 3rd
4 SABER 0 -2 0 2 Prelim ¼ ½ 3rd
5 Team Hooligan X 0 -2 0 2 Prelim ¼
6 Working Class Heroes 0 -2 0 2 Prelim ¼
7 KcK 5man 0 -1 1 2 Prelim ¼
8 Vixen 0 -2 0 2 Prelim ¼
9 Dirt Crew 2 1 5 4 Prelim
10 Endurance_EC 1 -2 4 6 Prelim
11 Vikings 0 -7 1 8 Prelim
12 Bravo Company 0 -7 1 8 Prelim
13 X-Factor SA 0 -8 0 8 Prelim

Challengers (D3)

Team WG +/- WP LP Rounds
1 P.B.O.D 1 1 3 2 Prelim ½ Final
2 Critical 0 -1 2 3 Prelim ½ Final
3 Legacy 1 4 4 0 Prelim ½ 3rd
4 Wolverines SA 0 -4 0 4 Prelim ½ 3rd
5 Team Fury 2 0 7 7 Prelim
6 All Stars 2 2 -2 6 8 Prelim
7 TAG 0 -9 4 13 Prelim
8 Brutal Affliction 2 0 -12 2 14 Prelim

Champions (D2)

Team WG +/- WP LP Rounds
1 Team Dynamix RSA 1 2 3 1 Prelim ½ Final
2 Brutal Affliction 0 -2 1 3 Prelim ½ Final
3 Reaper 1 2 3 1 Prelim ½ 3rd
4 Patriots 0 -2 1 3 Prelim ½ 3rd
5 Apocalypse 2 -3 9 12 Prelim
6 All Stars 1 -6 6 12 Prelim

African Federation Cup

Team WG +/- WP LP Rounds
1 Eastern Cape Mens 1 1 2 1 Prelim ½ Final
2 Gauteng Mens 0 -1 1 2 Prelim ½ Final
3 Gauteng Mens 2 1 1 3 2 Prelim ½ 3rd
4 Western Province Mens 0 -1 2 3 Prelim ½ 3rd
5 Gauteng U19 1 -6 4 10 Prelim
6 Kwa-Zulu Natal Mens 1 -3 6 9 Prelim
7 Assala Libreville 0 -9 6 15 Prelim